• Facebook icon
  • Twitter icon
  • Instagram icon
  • Google Plus icon

Uzm. Dr. Nezih BERKSOY

Uzm. Dr. Nezih BERKSOY
Ad Soyad : Nezih BERKSOY
Ünvan : Uzm. Dr.
Branş : Anestezi ve Reanimasyon
Bölüm : Ameliyathane
Eğitim : İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi
Hafta İçi Çalışma Saatleri : 09:00-18:00
Hafta Sonu Çalışma Saatleri : 09:00-13:00

Doktor Özgeçmişi

11 Mart 1962 de Konya’da doğdu. Babası, Konya’ya ilk röntgen cihazını getirdiği için “Aynalı doktor” diye meşhur olan Dahiliye uzmanı Dr. Celal Kutsi Berksoy’ dur. Ortaokulu okuduğu, Konya Maarif Koleji’ni (Konya Anadolu Lisesi) yedincilikle, Ankara Fen Lisesi’ni kırkıncılıkla ve İstanbul Tıp Fakültesini (Çapa Tıp) yetmişincilikle kazandı. Buradan 1986’da Mezun oldu. Ağrı’nın Hamur ilçesinde 10 ay mecburi hizmet yapıp girdiği ilk imtihanla kazandığı Haseki Hastanesi Anestezi bölümünde ihtisasa başladı. 1992 şubat ayında uzman oldu.

Tark 2000’de ağrısız doğum’la ilgili çalışması poster olarak sunuldu. Daha sonra bu çalışma italy’da yayınlandı.2002 de Florida Orlando’daki ve 2003 de San Francisco’daki Amerikan Anestesiologistleri ASA Kongrelerine katıldı.
2004 yılındaki Paris’teki 13.Dünya Anestezi Kongresi’ne (WCA 2004) bölgesel anestezi ile bel fıtığı ameliyatları ile ilgili beş tebliğ götürdü.

2007 yılında; halka yönelik ilk ağrısız doğum kitabı olan ” AĞRISIZ DOĞUM MUTLULUĞU ” basıldı. Normal doğum ve sezaryen anestezisi ile ilgili ayrıntılı bilgi verilen bu kitapta, bu yöntemle doğum yapan annelerin doğum öyküleri de bulunmakta.
Dr.Berksoy evli ve iki çocuk babasıdır.