• Facebook icon
  • Twitter icon
  • Instagram icon
  • Google Plus icon

Medicell Blog

Okul Çağında Beslenme

Okul Çağında Beslenme

Okullar açıldı ve heyecan yeniden başlıyor. Bu dönemde anne babaların en büyük problemi kahvaltı etmeyi istemeyen ve kahvaltı etmemek için bahaneler ortaya çıkaran çocuklarımız. Sabah kahvaltısının, çocukların gelişiminde çok önemli rolü var çünkü akşam yemeği ile kahvaltı arasında yaklaşık 9-10 saatlik bir aralık bulunmaktadır. Açlık sonrası vücudun gereksinimi olan enerjiyi sağlayan ilk öğün ise sabah kahvaltısıdır.

Detaylı İnceleyin
Şarbon Bacillus Anthracis

Şarbon Bacillus Anthracis

Şarbon, (antraks) toprakta bulunan bir bakterinin neden olduğu ve otçul hayvanlardan insana bulaşan ciddi bir hastalıktır. Daha çok sığır, koyun ve keçi gibi hayvanları etkiler. Medicell Beylikdüzü DİYETİSYEN MELEK DURGUT yemeklerde ya da meze olarak severek tükettiğimiz turşunun bağırsaktan beyin sağlığına kadar pek çok faydası vardır.

Detaylı İnceleyin
Ağrısız Doğum Hakkında Merak Ettikleriniz

Ağrısız Doğum Hakkında Merak Ettikleriniz

Günümüzde ayaklarda uyuşukluk veya ağırlık hissi olmaksızın doğum sancısını yok etmek diğer bir ifadeyle “Mobil ağrısız doğum” mümkündür. Uygulamadan sonra yürüyebilirsiniz. Epidural analjezi sizi sersemletmez, hasta hissettirmez, ayrıca bağırsak hareketlerini durdurmaz, gaz çıkarımını engellemez.

Detaylı İnceleyin
Boyun Fıtığı ve Akupunktur

Boyun Fıtığı ve Akupunktur

Akupunktur aynı zamanda vücutta bulunan kas gevşeticileri de harekete geçirir.Kulak kepçesinin önünde yer alan valiyum noktasını akupunktur iğnesi ile uyararak gaba salgılanır.Bu sayede hasta kas gevşetici almadan kas spazmından kurtulur. Boyun fıtığı Büyükçekmece Medicell Tıp Merkezinde tedavi olur

Detaylı İnceleyin
TRİGEMİNAL NEVRALJİ

TRİGEMİNAL NEVRALJİ

Trigeminal Nevralji’de, gerekse Migren’de; tanı konulur konulmaz ilk uygulanması gereken tedavi, mutlaka AKUPUNKTUR olmalıdır tabii bu konuda klinik ve akademik deneyimi olan bir akupunktur uzmanı hekime başvurmak koşuluyla. Trigeminal Nevralji Medicell Tıp Merkezi Büyükçekmece tedavi edilmektedir.

Detaylı İnceleyin
PRP Kök Hücre Tedavisi

PRP Kök Hücre Tedavisi

PRP ve kök hücre tedavisi bir tür semptom baskılama tedavisi olmayıp direk olarak hastalığı tedavi etmeye yönelik tedavilerdir. Kök hücre tedavisinde ise farklı hücrelere dönüşme ve çoğalma yeteneği olan kök hücrelerin hasarlı kıkırdak doku üzerinde yer edinerek yeni kıkırdak hücrelerine dönüştüğü.

Detaylı İnceleyin