• Facebook icon
  • Twitter icon
  • Instagram icon
  • Google Plus icon

Uzm. Dr. Erdem YÜGEN

Uzm. Dr. Erdem YÜGEN
Ad Soyad : Erdem YÜGEN
Ünvan : Uzm. Dr.
Branş : İç Hastalıkları / Dahiliye
Bölüm : İç Hastalıkları / Dahiliye
Eğitim : İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi
Hafta İçi Çalışma Saatleri : 08:00 - 17:00
Hafta Sonu Çalışma Saatleri : 09:00-12.30

Doktor Özgeçmişi

Bahçelievler – Bakırköy’de Özel Kliniğinde 40 yıl görev yapmıştır.

1935 Selanik doğumlu Ankara Kurtuluş Orta Okulu, Edirne Lisesi ve İstanbul Tıp Fakültesi bitirdikten sonra 45 Yıldır İç Hastalıkları Uzmanı olarak görevine devam etmektedir.

Modern tıbbın bilimsel ve teknolojik gelişimine paralel olarak İç Hastalıkları bölümü kendi içinde birçok yan dala ayrılmakla birlikte 14 yaş üstü tüm erişkin hasta grubunun cerrahi dışı tüm şikayetlerinin direk çözüm merkezi ve tüm klinik branşlara temel teşkil etmektedir. Sağlık kuruluşlarına başvuran hastaların büyük çoğunluğunun sağlık problemleri İç Hastalıklarının ilgi alanına girmekte ve çözüm sunulmaktadır.

Üst ve alt solunum yolu hastalıkları, hipertansiyon, mide ve barsak sistemi hastalıkları, böbrek hastalıkları, kalp ve damar sistemi hastalıkları, tiroid hastalıkları, şeker hastalığı, romatizmal hastalıkları gibi birçok sistem hastalıklarının bu geniş skalanın içinde yer almaktadır.

Özetle; erişkinlerin sağlık sorunlarının tümünde ilk başvuru merkezi ve çözüm alanı İç Hastalıkları bölümüdür.İç Hastalıkları bölümü tüm branşlarla sıkı bir işbirliği içinde multidisipliner anlayış çerçevesinde hastaların sağlık sorunlarına en doğru yaklaşımla çözümler üretmektedir.