• Facebook icon
  • Twitter icon
  • Instagram icon
  • Google Plus icon

Uzm. Dr. Gülten MUSTAFAOĞLU

Uzm. Dr. Gülten MUSTAFAOĞLU
Ad Soyad : Gülten MUSTAFAOĞLU
Ünvan : Uzm. Dr.
Branş : Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Bölüm : Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
Eğitim : İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi
Hafta İçi Çalışma Saatleri : 17:00-23:00
Hafta Sonu Çalışma Saatleri : 17:00-22:00

Doktor Özgeçmişi

08.07.1948 Yunanistan Gümülcine Doğumludur. İlköğrenimini Yunanistan’da tamamlamıştır.Çamlıca Kız Lisesi’nde okumuştur.İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 30.12.1975 yılında mezun olmuştur. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim dalında ihtisasını tamamlamıştır.21.12.1984 yılında Uzman Hekim olmuştur.Kamu ve Özel Hastanelerde Uzman Hekim olarak çalışmıştır.08.07.2013 yılında İstanbul Üniversitesi Avcılar Medico Sosyal Biriminden emekli olmuştur.

0-16 yaş aralığındaki çocuklara koruyucu sağlık hizmetleri ile birlikte, hastalıkların erken tanı ve tedavisi hizmetlerini sunmaktadır. Bu bölümün amacı, sağlıklı çocukların yetişmesini sağlamak; sağlığı bozulan çocukları da en kısa süre ve en doğru şekilde eski sağlığına kavuşturmaktır.

Bu bölümde Sağlam Çocuk Takibi, Koruyucu Çocuk Sağlığı Hizmetleri, Çocuk Hastalıklarının Erken Teşhis ve Tedavisi, Büyüme ve Gelişmelerinin Değerlendirilmesi ve Takibi, Sosyal ve Psikolojik Gelişimlerinin Değerlendirilmesi ve Takibi, Aşı Uygulamaları, Aşı Programının Oluşturulması ve Takibi, Çocukluk Çağı Taramaları, Beslenme Eğitimi ve Doğru Beslenme Önerileri, Aile Eğitimi, Genel Pediatri Uygulamaları; 0-16 Yaş Arasında, Tüm Çocuk Hastalıklarının Teşhis, Tedavi ve Takipleri yapılmaktadır.