• Facebook icon
  • Twitter icon
  • Instagram icon
  • Google Plus icon

Doç. Dr. Yılmaz SADIKOĞLU

Doç. Dr. Yılmaz SADIKOĞLU
Ad Soyad : Yılmaz SADIKOĞLU
Ünvan : Doç. Dr.
Branş : Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
Bölüm : Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
Eğitim : Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi
Hafta İçi Çalışma Saatleri : 09:00-16:30
Hafta Sonu Çalışma Saatleri : 09:00-13:30

Doktor Özgeçmişi

Doç. Dr. Yılmaz SADIKOĞLU Kimdir?

Celal Bayar Üniversitesinin kurucu, baş hekimliğini ve cerrahi bölüm başkanlığını yaptı.

1955 yılında Ordu'da doğdu. 1978 yılında Atatürk Üniversite Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1982 yılında aynı üniversitede Gırtlak kanserleri araştırma tezi ile Kulak-Burun-Boğaz Boyun cerrahisi uzmanı oldu. Celal Bayar Üniversitesinde öğretim üyeliği, baş hekimlik ve cerrahi bölüm başkanlığı yaptı. Türkiye'de yaptığı Tıbbi çalışmaları makale haline getirip Amerika'da yayınlandı. İngiliz, Belçika, Alman Hollandalı bilim adamlarının Türkiye'ye gelmelerini ve Türkiye'de tıbbi araştırmalar yapılmasını sağladı ve onlarla ortak tıbbi eserler yayınlandı. 

Bu eserler uluslararası tıbbi dergiler tarafından 108 defa kaynak gösterilmiştir. Uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış 40 civarında makaleleri; ondan fazla tebliği vardır. Gırtlak (larinks) kanserleri hakkında iki makalesi, Tükürük Bezi (parotis) tümörleri hakkında üç makalesi, doğuştan sağırlıklar hakkında iki makalesi, Boyun tümörleri hakkında bir makalesi vardır.

Geniz eti ve bademcik ameliyatlarında ameliyat süresini kısaltan ve kanamayı azaltan yöntem geliştirip bunu üniversite dergisinde yayınladı. Son zamanlarda horlama tedavisi sinüzitler diş eti tümörleri, gömülü dişler, diş enfeksiyonlarına bağlı abse ve fistüller üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırmıştır. Dudak-Damak yarıkları ve Koanal atrezi gibi doğuştan olan hastalıkların ameliyatlarını yapmaktadır. Burun ve sinüzit ameliyatlarında geliştirdiği yöntemlerle tampon kullanmamaktadır. İngilizce ve Almanca biliyor. Evli ve dört çocuk sahibidir. Çeşitli kuruluşlarda üyelikleri vardır.