• Youtube icon
  • Facebook icon
  • Twitter icon
  • Instagram icon

Ameliyatsız Ben Tedavisi

Ameliyatsız Ben Tedavisi

Ameliyatsız Ben Tedavisi

Ben aldırma işleminde yeni yöntemler ile Genel Cerrahi Uzmanlarımız tarafından ameliyat gereksinimi olmadan kurtulabilirsiniz. Uzmanlarımız tarafından yapılan muayene ve tanı sonrasında:
•    Radyofrekans
•    Lazer
•    Elektrokoter
yöntemleriyle ameliyatsız tedavi mümkündür.

Radyofrekans Yöntemi ile  Ben Tedavisi

Radyofrekans ile ben tedavisi, tıpta nevus olarak bilinen, koyu renkli değişik büyüklükteki benler, tıpta “Kapiller Hemanjiom” dediğimiz kırmızı renkli damar benleri, et beni dediğimiz normal cilt renginde ve ince deriyle kaplı ciltten kabarık benlerden kurtulmak için uyguladığımız bir yöntemdir. Her çeşit benin alınması artık radyofrekans ile mümkündür. Radyofrekans ile ben tedavilerimiz uzman genel cerrahlarımız tarafından uygulandığı için herhangi bir iz kalma ihtimali yoktur. Kliniklerimizde ben aldırma için en çok kullanılan yöntemdir.

Lazer Tekniği ile Ben Tedavisi

Renge dayalı bir tedavi yöntemi olan lazer ile ben aldırma tedavisinde, sadece koyu renkli benlerin tedavisi için ışın yani lazer kullanılır. Yüzeysel benlerde etkilidir. İşlemden sonra ciltte leke ve iz kalabilir. Bu yüzden daha çok tercih edilen yöntem radyofrekans yöntemidir.

Elektrokoter (Buharlaştırma Yöntemi) ile Ben Aldırma

Buharlaştırma ile ben tedavisi olarak bilinen elektrokoter yöntemi, bu yönteme uygun olarak geliştirilmiş elektrokoter cihazı ile yapılmaktadır. Katmanlar halinde buharlaştırılan benin yüzeyine kadar uygulanmaktadır. Bu noktadan sonra hastada tedavinin uygulandığı kısımda bir kaç gün kabuklanma olup, sonrasında normal cildinize geri dönebilirsiniz. Buharlaştırma ile ben aldırma yöntemi çok fazla tercih edilen yöntemler arasında bulunmaktadır.
 

Hastalıklar

Web sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz. Daha Fazla Bilgi