• Facebook icon
  • Twitter icon
  • Instagram icon
  • Google Plus icon

Boyun Fıtığı ve Akupunktur

Boyun Fıtığı ve Akupunktur

Boyun Fıtığı ve Akupunktur

Boyun sağlığımız genel olarak duruş ve oturuş bozukluklarından meydana gelir. Boyun fıtığının belirtileri,  baş ağrısı ya da baş dönmesi, yorgunluk, halsizlik, sinirlilik hali, sık sık düşüp çıkan tansiyon, kalpte oluşan baskı, kulakta uğultu ya da çınlama, kollarda hissedilen uyuşma ve karıncalanma, güçsüzlük hissi, sabah yorgunlukları, gün içinde çabuk ve sık yorulmalar, gaz ve şişkinlik durumu olarak gösterilir.Tabi genel olarak ağrı boyunda olur bazen omuzlarda da olabilir.Kollarda ve kürek kemikleri arasında da olabilir.Kimi zaman ise sadece boyunda değil de kollarda da olabilir.

Akupunktur ise boyun fıtığında ki yapısal bozuklukları iyileştirir. Akupunktur ile boyun fıtığı tedavisi uzun süre etkili olur.Boyun fıtığı tedavisinde kulak ve vücut akupunkturu uygulanır.

Boyun fıtığında akupunktur tedavisi; ağrıyı giderir, adeleyi gevşetir, ödemi çözer ve psikolojik rahatlık sağlayarak boyun fıtığını tedavi eder.

Akupunktur vücutta bulunan ağrı kesicileri harekete geçirir.Akupunktur sırasında batırılan iğneler vücutta ki endorfini harekete geçirir.Endorfin vücutta bulunan çok güçlü bir ağrı kesicidir. Bu sayede hasta başka ağrı kesici kullanma gereği duymaz ve ağrıdan kolaylıkla kurtulabilir.

Medicell Blog

Web sitemize giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş oluyorsunuz. Daha Fazla Bilgi